Home / FOTO LAVHALAR / MAHALLALARDA OʻQUV-SЕMINARLAR DAVOM ETMOQDA
MAHALLALARDA OʻQUV-SЕMINARLAR DAVOM ETMOQDA
Imom Buxoriy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazi boʻlim boshligʻi Shukurillo Umarov Samarqandda davom etayotgan viloyat hokimligi huzuridagi fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari xodimlari malakasini oshirish oʻquv kursining navbatdagi tinglovchilari bilan “Mahalla raislarining ijtimoiy-maʼnaviy muhitni barqarorlashtirish, sogʻlom turmush tarzini targʻib etish, diniy bagʻrikenglik va millatlararo totuvlikni taʼminlashdagi oʻrni” mavzusida mashgʻulot oʻtkazdi.
Mazkur oʻquv-seminarlarni tashkil etishdan maqsad mamlakatimizda ijtimoiy-maʼnaviy muhitni yanada sogʻlomlashtirish, millatlararo totuvlik va diniy bagʻrikenglikni keng targʻib etishdir.
Oʻquv-seminarda, shuningdek, mahallalarda tashkil etilayotgan “yettilik tizimi”ning muhim ahamiyati, undagi har bir masʼulning mahalladagi oʻrni, asosiy vazifa va majburiyatlari, mahalla faoliyatini raqamlashtirishning aholi uchun keltiradigan qulayliklari toʻgʻrisida ham soʻz yuritildi.